Sarajlije čuvaju plus pet

Ex-Yu lige 21. mar 202119:07 0 komentara
fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

Pobedom nad Krupom (1:0), u 23. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, fudbaleri Sarajeva sačuvali su prednost od pet bodova u odnosu na najbližeg pratioca, Široki brijeg.

Pobednika na stadionu „Asim Ferhatović Hase“ odlučio je Dal Varešanović, pogotkom u 57. minutu.

Ne posustaje ni Široki brijeg. Sa 3:0 pobedio je sarajevski Olimpik i skočio na drugo mesto, iza lidera Sarajeva. Dvostruki strelac bio je Ivan Ikić, u osmom i 90. minutu, pogodio je i Alen Jurilj, početkom drugog poluvremena.

Iako bez golova, buran je bio duel Željezničara i Tuzle sitija. U sudijskoj nadoknadi vremena, oba tima ostala su sa desetoricom na terenu, isklučeni su Frane Ikić (Željezničar) i Nermin Crnkić (Tuzla siti).

Željezničar je šesti, sa 38 bodova, jednim više od Tuzla sitija. Poslednja dva mesta, u konkurenciji 12 ekipa, zauzimaju Olimpik sa 19 i Krupa, sa 14 poena.