Slavlje Banjalučana za drugo mesto

Ex-Yu lige 20. mar 202121:52 1 komentar
fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

Fudbaleri banjalučkog Borca pobedili su sa 1:0 Mladost Doboj Kakanj u 23. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Jedini pogodak na susretu delo bio je Aleksandra Subića, sredinom drugog poluvremena.

Zrinjski je sa 3:1 pobedio tuzlansku Slobodu. Sjajan meč odigrao je dvostruki strelac Josip Ivančić, trijumf je overio Dragan Juranović. Tuzlaci su stekli prednost na početku meča, preko Abida Mujagića.

Velež i Radnik osvojili su po bod (2:2). Mostarcima je remi doneo srpski napadač Dejan Georgijević, u finišu meča. Prvi gol za Velež postigao je Radovac, na suprotnoj strani precizni su bili Jelić u 25. i Gogić u 70. minutu.

Zahvaljujući najboljoj gol razlici, Borac se izvodojio u grupi četiri tima, na drugom mestu, sa 41 bodom. Slede Velež, Široki brijeg i Zrinjski. Osma Sloboda i deveta Mladost Doboj Kakanj imaju po 22 poena.