Velež bolji od Leotara, Tuzla, Koper i Borac bez poraza

Igralo se u subotu u svim ligama regiona.

Bosna i Hercegovina

U dva meča sedmog kola pobede su upisali domaći timovi, Velež i Tuzla siti.

Velež je na stadionu „Rođeni“ bio bolji od Leotara i slavio je rezultatom 2:1.

Do sredine prvog poluvremena Velež je imao dva gola prednosti, a strelci su bili Radovac i Ovčina.

Gosti, koji se nedelju dana muče sa stomačnim virusom među igračima, uspevaju da dođu do gola u 54. minutu. Strelac je bio Zec, a ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat.

Tuzla siti je na svom terenu savladala Rudar iz Prijedora rezultatom 3:2.

Vodila je ekipa Husrefa Musemića 2:0 golovima Dofa i Mišića, ali su Jakupović i Dojčinović do 64. minuta doneli Prijedorčanima izjednačenje.

Gol odluke za domaće je dao Mehanović u 89. minutu pa njegov tim nastavlja seriju bez poraza.

Slovenija

U Sloveniji su Koper i Bravo nastavili niz bez poraza.

Koper je petu pobedu u sezoni, vrednu liderskog mesta na tabeli, upisao na gostovanju Taboru u Sežani golom koji je u 69. minutu postigao Jelić Balta.

Bravo je do boda došao na gostovanju Maribru. Meč je završen rezultatom 1:1.

Poveo je Maribor već u orvom minutu preko Kodermana, ali je u finišu prvog dela meča ostao sa igračem manje. Direktan crveni karton pokazan je Vrhovecu.

Bravo je prednost igrača više iskoristio u 63. minutu i preko Bajde došao do izjednačenja i konačnih 1:1.

Koper i Bravo su tako jedina dva tima bez poraza u šampionatu. Koper ima 16, a Bravo 13 bodova, ali Bravo ima i meč više.

Hrvatska

U okviru sedmog kola fudbalskog šampionata Hrvatske pobede su u subotu slavili Gorica i Šibenik.

Gorica je pobedila Lokomotivu u gostima golom Lovrića iz 76. minuta, dok je Šibenik na svom terenu bio bolji od Istre 3:1.

Delić je načeo mrežu Istre u 17. minutu, a Jakoliš je dodao još dva gola – u 22. i 32. minutu. Jedini gol za goste dao je u 74. minutu Drena Beljo.

Severna Makedonija

Komplatirano je peto kolo šampionata Severne Makedonije. U šest odigranih mečeva pobede su slaivili Bregalnica, Makedonija GP i Škupi, viđena su tri remija.

Bragalnica je na svom terenu nakon četiri vezana remija došla do prve pobede u sezoni savladavši Akademiju Pandev rezultatom 3:2.

Dva puta su gosti vodili, dva puta je Bregalnica stizala zaostatak da bi na kraju golovima u 83. i 93. minutu došla do konačnog preokreta i trijumfa.

Strelci za pobednički tim bili su Eskić, Đokić i Altiparmakovski, za goste su mrežu tresli Velinkovski i Mirčevski.