Zrinjski u šampionskom modu: Servirao Leotaru šesticu

Ex-Yu lige 3. dec 202120:05 0 komentara
HŠK Zrinjski

U uvodnom meču 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine lider Zrinjski bio je ubedljiv protiv Leotara i slavio 6:2.

Domaćin je ozbiljno rešen da posle nekoliko godina vrati titulu u Mostar. Došao je i do devete uzastopne pobede u ligi i to najubedljivije u ovom nizu.

Seriju golova otvorio je i zatvorio Bilbija, u 16. minutu iz penala i u 83. minutu. Između ta dva gola strelci su bili Jukić u 31, Savić u 49, Šipovac u 68. i autogol Ateljevića u 71. minutu, za Zrinjski. Pre nego što je Bilbija postavio konačnih 6:2, gosti su postigli dva gola preko Aćimovića u 79. i Zeca u 82. minutu.

Posle nove pobede Zrinjski je na čelu tabele sa 48 bodova, čak 13 više od Tuzla Sitija, uz utakmicu više. Leotar je deveti sa 16 bodova, ima samo bod više od ekipa koje su u zoni ispadanja.