Boginja se ne boji Veštica: Četvorka u mreži Beneventa

Atalanta
Pier Marco Tacca/Getty Images

Fudbaleri Atalante pobedili su Benevento na strani u 17. kolu Serije A rezultatom 4:1 i upisali treći uzastopni trijumf u prvenstvu.

Posle bolje partije od starta utakmice, Slovenac Josip Iličić je doveo Boginju provincije u vođstvo u 30. minutu.

Domaći su uspeli da poravnaju preko Marka Saua u 50, međutim, Atalanta je nastavila da dominira i posle primljenog pogotka, pa je samo bilo pitanje vremena kada će ponovo steći prednost. Dogodilo se to u 70. minutu, kada je precizan bio Rafael Toloi.

Praktično već u sledećem napadu na 3:1 je povisio Duvan Zapata, da bi konačan rezultat postavio Luis Murijel u 86. minutu.

Ekipa iz Bergama nastavila je sa izuzetno efikasnim partijama u poslednje vreme. U poslednje tri utakmice, računajući i ovu, postigla je čak 12 golova.

Tim Đan Pjera Gasperinija četvrti je na tabeli sa 31 bodom. Benevento, koji sa klupe predvodi Pipo Inzagi, zauzima 10. poziciju sa 21.