Majnc sa penala do bodova, Lajpcig bolji od Volfsburga

Bundesliga 16. okt 201618:12 > 18:15
Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images)

Fudbaleri Majnca su u sedmom kolu Bundeslige pobedili Darmštat rezultatom 2:1.

Ekipa trenera Martina Šmita je do tri boda došla sa bele tačke, pošto je Junus Mali u 56. minutu realizovao kazneni udarac.

Majnc je poveo preko Pabla de Blasisa u petom minutu, Darmštat je mogao do izjednačenja u 45. minutu, ali je Jonas Losl odbranio šut hrvatskom napadaču Antonio-Mirku Čolaku.

Ono što Darmštat nije ostvario krajem prvog poluvremena uspeo je krajem drugog, kada je penal uspešno izveo Džerom Gondorf u 90+2. minutu. To ipak, nije bilo dovoljno pošto je ostalo 2:1 za Majnc.

Volfsburg je u poslednjem meču sedmog kola poražen na svom terenu od Lajpciga, golom Forsberga koji je bio precizan u 70. minutu susreta.

Gosti su mogli da slave i ubedljivije ali je u 17. minutu strelac jedinog gola promašio penal.

Lajpcig nakon sedam kola ima 15 bodova na trećm mestu koliko ima i drugoplasirani Keln i za vodećim Bajernom zaostaju samo dva boda.