Bajern siguran, Lajpcig se sapleo

Bundesliga 11. mar. 201717:42 > 17:45
Clive Mason, Getty Images

Pet mečeva 24. kola Bundeslige odigrano je u terminu od 15:30. Bajern je rutinski savladao Frankfurt dok je Lajpcig pred svojim navijačima izgubio od Volfsburga.

Bajern je slavio protiv Frankfurta 3:0, a veći deo posla rešili su u prvom poluvremenu kada su golove postigli Levandovski i Kosta, u razmaku od samo tri minuta.

Levandovski je završio posao golom u 55. minutu na dodavanje Robena za konačnih 3:0.

Lajpcig ne prestaje sa iznenađenjima ove sezone, pa tako doživljavaju i iznenađujuće poraze. Drugoplasirani tim je poražen pred svojim navijačima od Volfsburga koji je nakon 24 odigrana meča na 14. mestu na tabeli.

Volfsburgu je pobedu doneo gol Gomeza u 9. minutu.

Herta je slavila u derbiju kola u kome je ugostila Borusiju iz Dortmunda i slavila sa 2:1. Kalu je bio strelac prvog gola za Hertu u 11. minutu a asistent je bio Vedad Ibišević.

Obamejan je uspeo da izjednači u 55 minutu, ali je Platenhart bio precizan za konačnu pobedu Herte u 71. minutu.

Darmštat je slavio u duelu sa Majncom, 2:1.

Sulu u petom i Sam sa penala u 12. minutu bili su strelci za Darmštat, dok je Kvaison samo ublažio poraz svoje ekipe u trećem minutu nadoknade u prvom poluvremenu.

Mario Vranić je prvo dobio žuti karton zbog simuliranja, da bi šest minuta kasnije zbog guranja dobio i crveni pa je tako Darmštat ostao sa igračem manje, a i Majnc je duel završio sa desetoricom jer je zbog drugog žutog kartona meč završio Bel u 89. minutu.

Frajburg i Hofenhajm odigrali su nerešeno 1:1. Filip je promašio penal za Frajburg u 56. minutu ali je uspeo da odbijenu loptu na kraju smesti u mrežu, da bi samo četiri minuta kasnije Kramarić Hofenhajmu doneo bod.