Het-trik Modesta, Lajpcig sve dalje od Bajerna

Bundesliga 18. mar. 201717:03 > 17:25
Getty Image//Lennart Preiss/Bongarts

Napadač Kelna Antoni Modest je obeležio subotnji popodnevni program u Bundesligi, u kome je igrano pet mečeva. Poraz je zabeležio Lajpcig, koji pre nekompletiranog kola zaostaje deset bodova iza prvoplasiranog Bajerna.

Keln je pobedio Hertu sa 4:2, a het-trik je postigao Antoni Modest. Francuski ofanzivac je pogađao u 35, 37. i 63. minutu, a u šestom minutu se u strelce upisao i Osako. Herta se ubedljivijeg poraza spasila pogocima Ibiševića iz penala u 50. i Bruksa u 69. minutu.

Modest je postigao 22. gol u sezoni i ispred njega je samo Pjer-Emerik Obamejang iz Dormunda, koji ima pogodak više. On je takođe najbolji strani igrač sa najviše golova u sezoni za Keln.

Neven Subotić je bio ceo meč na terenu u dresu Kelna, dok je Miloš Jojić igrao do 76. minuta.

Lajpcig gubi trku za Bajernom, a nove bodove ekipa Ralfa Hazenhitla je propustila da osvoji u Bremenu. Verder je slavio sa 3:0, a strelci za tim sa „Vezera“ su bili Junuzović u 34, Grilič u 59. i Kajnc u 90. minutu. Srpski defanzivac Miloš Veljković je odigrao ceo meč za pobednički tim.

Augzburg i Frajburg su igrali nerešeno 1:1, a strelci su bili Stafilidis u 38. za domaćina i Niderlehner iz penala za goste u 30. minutu. Gojko Kačar je igrao od 28. minuta za Augzburg, a Aleksandar Ignjovski od 46. minuta za Frajburg.

Hofenhajm je golom Sandra Vagnera u 62. minutu minimalcem savladao Leverkuzen (1:0), isti rezultat je bio i na meču Volfsburg – Darmštat (1:0), gde je pobedu „Vukovima“ obezbedio Mario Gomez u 45+1. minutu.

U poslednjem meču dana Ajntraht i HSV su igrali bez golova. Mijat Gaćinović je odigrao ceo meč za tim iz Frankfurta, dok je na drugoj strani svih 90 minuta igrao Filip Kostić.