BL: Het-trik Leve, Lajpcig se vraća na put, gol Jojića

Bundesliga 1. apr. 201717:22 > 17:23
Adam Pretty/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Bajerna i Lajpciga ostvarili su ubedljive pobede u okviru 26. kola Bundeslige. Minhenski klub je slavio sa 6:0 protiv Augsburga, dok je najprijatnije iznenađenje prvenstva bilo bolje od Darmštata rezultatom 4:0.

Izabranici Karla Ančelotija su praktično u prvom poluvremenu obezbedili trijumf na prepunoj „Alijanc areni“, da bi u nastavku deklasirali Augsburg.

Junak ubedljive pobede Bajerna bio je Robert Levandovski, koji je bio trostruki strelac – u 17, 55. i 79. minutu, a uz to je upisao i dve asistencije. Tomas Miler je dva puta zatresao mrežu gostiju, a jedini preostali gol postigao je Tijago Alkantara.

Srpski fudbaler Gojko Kačar odigrao je svih 90 minuta u redovima gostiju.

Bajern na čelu tabele ima 65 bodova, 13 više od Lajpciga, dok je Augsburg ostao na 29 bodova.

Lajpcig je prekinuo niz od tri utakmice bez pobede sjajnim izdanjem protiv Darmštata. Nabi Keita je postigao dva pogotka u tom trijumfu, dok su strelci preostalih golova bili Emil Forsberg i Vili Orban.

Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Gosti su od 72. minuta bili oslabljeni pošto je Sandro Sirigu u 72. minutu zaradio drugi žuti karton, i to 11 minuta posle prvog.

Bosanskohercegovački fudbaler Mario Vrančić odigrao je 90 minuta za poraženi tim.

Novajlija u šampionatu je na najbolji način iskoristio remi Borusije iz Dortmunda sa Šalkeom da bi se osamostalio na drugoj poziciji.

Golovi na utakmici u Gelzenkirhenu viđeni su u drugom poluvremenu – Pjer-Emerik Obamejang je doveo Borusiju u vođstvu, da bi Tilo Kerer doneo bod Šalkeu.

Matija Nastasić je proveo svih 90 minuta na terenu u dresu Šalkea.

Posle takvog raspleta, Borusija je ostala na četvrtom mestu sa 47 bodova, dok je Šalke deseti sa 34.

Getty Images/Michael Kienzler

Najviše golova viđeno je u pobedi Verdera nad Frajburgom rezultatom 5:2, dok je najneizvesniji duel viđen u Hamburgu, gde je domaći HSV sa 2:1 slavio protiv Kelna.

Hamburg je do sva tri boda, koji su mu izuzetno važni u borbi za opstanak, došao zahvaljujući Luisu Holtbiju u prvom minutu nadoknade vremena. Domaći tim je vodio od 13. minuta golom Nikolaja Milera, da bi 12 minuta kasnije srpski fudbaler Miloš Jojić vratio nadu Kelnu da bi mogao da osvoji barem bod.

Jojić je odigrao celu utakmicu za goste, a zaradio je i žuti karton u 37. minutu, dok je na drugoj strani 90 minuta upisao Filip Kostić.

Verder je u Frajburgu odigrao jednu od svojih najboljih utakmica ove sezone, za koju je najzaslužniji Tomas Dilejni, koji je postigao tri gola. Maks Kruse i Fin Bartels bili su strelci preostalih golova za pobednički tim, dok su pogotke na drugoj strani postigli Nils Petersen i Vinčenco Grifo.

Miloš Veljković je proveo ceo meč na terenu u pobedničkom timu, dok je kod Frajburga Aleksandar Ignjovski odigrao prvo poluvreme.