Ingolštat pobedio Majnc, ali se nije izvukao

Bundesliga 2. apr 201717:26 > 17:29
Adam Pretty/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Ingolštata pobedili su Majnc rezultatom 2:1 u okviru 26. kola Bundeslige i nagovestili da se još nisu oprostili od elitnog društva.

Domaći tim je na „Audi športparku“ pred 14.000 navijača postigao sva tri gola na utakmici, ali je jedan bio autogol kojim je Majnc dobio nadu da bi mogao do bodova.

Ingolštat je poveo preko Romena Brežerija u desetom minutu, a Majnc je izjednačio autogolom Marvina Matipa u 71. minutu. Međutim, radost gostiju nije potrajala, pošto je Floren Haderđonaj vratio prednost domaćem timu, a kasnije se ispostavilo da je tako postavio konačan rezultat.

Taj trijumf je Ingolštatu dao nadu u borbi za opstanak, ali ne i pomak. Bavarski tim je ostao na pretposlednjoj poziciji sa 22 boda, sedam manje od Augsburga, koji drži poziciju koja vodi u baraž za opstanak. Majnc je ostao na 14. mestu sa 29 bodova.