Gomez: Timski het-trik!

Bundesliga 3. apr 201719:50 > 20:01
Ronny Hartmann/Bongarts/Getty Images

Napadač Volfsburga Mario Gomez istakao je zasluge timskog rada u nemačkoj ekipi nakon spektakularnog remija sa Bajer Leverkuzenom (3:3) u kojem je postigao het-trik za samo sedam minuta.

Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Leverkuzen i Volfsburg kompletirali su 26. kolo Bundeslige u velikom stilu. Domaći „Farmaceuti“ vodili su 2:0 do 80. minuta golovima Belarabija u 40. i Volanda u 65. minutu. Gosti se nisu predavali i predvođeni Gomezom uspeli su da stignu do preokreta. Nemački reprezentativac postigao je het-trik za samo sedam minuta, a treći gol dao je u 87. minutu sa bele tačke.

Ipak, samo dva minuta kasnije usledio je novi odgovor domaćina, preko Haverca koji je na asistenciju strelca prvog gola Belarabija pogodio za konačnih 3:3.

U dobroj sam formi. Ja sam napadač koji profitira od timskog rada, koji kod nas trenutno odlično funkcioniše. Ponovo smo u situaciji u kojoj delamo, umesto da reagujemo i to je zasluga trenera. Svih 11 igrača je pokazalo dobru igru, ali su nas individualne greške koštale tri primljena gola. Ipak, sve vreme smo verovali u sebe„, zaključio je Gomez.

Treći gol nemačkog napadača na utakmici sa Bajerom ujedno je i njegov 150. u Bundesligi. Gomez je za Bajern postigao 75 golova, u dresu Štutgarta je 63 puta bio strelac, dok je u aktuelnom timu 12 puta bio precizan.