BL: Lajpcig se primakao Bajernu, Volfsburg u problemu

Bundesliga 5. apr. 201722:02
Getty Images/Maja Hitij

Fudbaleri Lajpcig savladali su Majnc 3:2 na gostovanju i iskoristili neočekivan poraz Bajerna u 27. kolu Bundeslige. Red Bulov tim je slavio pogocima Sabicera, Vernera i Keite u drugom poluvremenu, te se primakao lideru prvenstva na deset bodova.

Nov poraz, četvrti u poslednjih pet kola, doživela je Herta. Bolja je bila Borusija Menhengladbah sa 1:0, golom Lasla Beneša u 16. minutu.

Sada je berlinski tim ugrožen na poziciji koja vodi u Ligu Evrope jer samo dva boda manje ima Frajburg, nakon pobede u Volfsburgu, takođe minimalnim rezultatom.

Rezervista Niderlahner je 12 minuta pre kraja razočarao „vukove“ koji su ostali na svega jedan bod od zone ispadanja. Ispod doskorašnjeg učesnika Lige šampiona su Majnc i Augzburg, koji je vratio u igru Ingolštat, porazom 3:2 kod kuće od pretposlednjeg tima lige.

Pobedu u sredu slavio je i Bajern, sa 2:0 u Darmštatu, za kraj niza od pet kola bez trijumfa.