Gondorf obradovao "otpisani" Darmštat

Bundesliga 16. apr. 201719:56 > 20:15
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Darmštata su savladali Šalke u poslednjem meču 29. kola Bundeslige rezultatom 2:1, a junak pobede je bio vezista Žerom Gondorf, koji je bio strelac u poslednjim momentima susreta.

Poslednjeplasirani Darmštat je do pete pobede u sezoni došao na svom terenu protiv Šalkea (2:1), koji na ovoj utakmici nije realizovao penal, a od 81. minuta je igrao i sa desetoricom na terenu.

Bosanski vezista Mario Vrnačić je doveo Darmštat u vođstvo u 11. minutu, kada je iskoristio asistenciju Helera, te lako sa pet metara smestio loptu u mrežu golmana Farmana.

Šalke je mogao do izjednačenja u 58. minutu, ali je jedanaesterac Burgštalera odbranio čuvar mreže Darmštata Mihael Eser. Ono što tim iz Gelzenkirhena nije uspeo tada, učinio je u 75. minutu, kada je Koke postigao gol glavom.

U 81. minutu je defanzivac Šalkea Tilo Kerer dobio drugi žuti karton, što je ostavilo prostora Darmštatu da napadne na samom kraju meča. Tako je u trećem minutu sudijske nadoknade Žerom Gondorf iskoristio gužvu u šesnaestercu, iskrao se na drugoj stativi i pogodio za pobedu i tek 18. bod svog tima u sezoni.

Do kraja sezone u Bundesligi je ostalo još pet kola i Darmštat ima samo teoretsku šansu da ostane u ligi i to preko baraža. Šalke se nalazi u sredini tabele sa 38 bodova.