BL: Darmštat šokirao Frajburg, nule Borusije i Lajpciga

Bundesliga 29. apr. 201717:26 > 17:28
Simon Hofmann/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Darmštata napravili su novo iznenađenje u Bundesligi, pošto su slavili protiv Frajburga rezultatom 3:0 u okviru 31. kolu Bundeslige. Za tim koji još ima minimalne šanse da obezbedi opstanak u ligi, to je treća pobeda u nizu, a prethodno je bio bolji od Šalkea i Hamburga.

Darmštat je pobedu pred 17.500 svojih navijača obezbedio u prvih 65 minuta igre, pošto je do tada postigao sva tri gola. Feliks Plate je doveo svoju ekipu u vođstvo u 22. minutu, da bi na 2:0 povisio Žerom Gondorf u poslednjem minutu prvog poluvremena, posle asistencije Marija Vrančića. Konačan rezultat postavio je Sven Šiplok za sedmi trijumf Darmštata ove sezone.

Srpski fudbaler Aleksandar Ignjovski odigrao je svih 90 minuta za poraženi tim, isto kao i Vrančić na drugoj strani, dok je hrvatski fudbaler Antonio Čolak ostao na klupi Darmštata.

Darmštat sada na poslednjem mestu ima 24 boda, osam manje od Augsburga, koji drži mesto koje vodi u baraž, a tek u nedelju igra svoj meč 31. kola Frajburgu je ugrožena šesta pozicija, koja vodi u Ligu Evrope, pošto je ostao na 44 boda, a Verder je iskoristio njegov kiks i pretekao ga.

Pored pobede Darmštata, iznenađenje je viđeno i u mečevima Bajernovih prvih pratilaca u borbi za titulu. Borusija iz Dortmunda je igrala bez golova na svom terenu sa Kelnom, a isti slučaj je bio i sa Lajpcigom, čiji rival je bio Ingolštat.

Srpski fudbaler Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta protiv svog bivšeg kluba, dok je Miloš Jojić u igri proveo deset minuta manje.

Remi Lajpciga i Ingolštata je iznenađujući, zbog činjenice da su ‚Bikovi‘ igrali sa timom koji drži pretposlednje mesto na tabeli. Takođe, treba napomenuti da je domaći tim imao igrača više u samoj završnici, pošto je Alfredo Morales zaradio drugu javnu opomenu.

Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

Lajpcig na drugoj poziciji sada ima 63 boda, sedam manje od Bajerna, koji ima utakmicu manje, dok je Borusija odmah iza sa 57 bodova.

U ostalim utakmicama odigranim u subotnjem popodnevnom terminu, Borusija iz Menhengladbaha je slavila na gostovanju Majncu 2:1, dok je Verder sa 2:0 pobedio Hertu.

Borusija je u Majncu kontrolisala utakmicu tokom većeg dela, a rešila ju je na početku drugog poluvremena. Strelci za goste bili su Lars Štindl i Niko Šulc u 31. i 46. minutu, a poraz Majnca ublažio je Jošinori Muto u pretposlednjem minutu.

Verder je u Bremenu imao još lakši posao, a oba pogotka viđena su u prvih 15 minuta. Fin Bartels je doveo Verder u vođstvo u šestom minutu, a Maks Kruse postavio je konačan rezultat šest minuta kasnije. Zanimljivo je da su jedan drugome bili asistenti kod golova.

Srpski fudbaler Miloš Veljković odigrao je celu utakmicu za Verder, dok je Vedad Ibišević učinio isto u poraženom timu.