BL: Dortmund preskočio Hofenhajm, Bajernov minimalac

Bundesliga 6. maj. 201717:16 > 17:26
Alex Grimm, Bongarts

Fudbaleri Dortmunda savladali su Hofenfajm kod kuće 2:1 u 32. kolu nemačke Bundelige i tako došli na treću poziciju na tabeli koja vodi direktno u Ligu šampiona. Aktuelni šampion Bajern slavio je minimalnim rezultatom 1:0 u meču sa poslednjeplasiranim Darmštatom koji je promašio penal u 86. minutu.

Dortmund su do pobede nad direktnim protivnikom za treću poziciju vodili Marko Rojs golom u četvrtom i Pjer Emerik Obamejang pogotkom u 82. minutu. Jedini gol za goste postigao je Andrej Kramarić iz penala u 85. minutu. Pobeda Milionera je mogla biti i ubedljivija da je penal u 14. minutu iskoristio Obamejang.

Posle ove pobede Dortmund je treći sa 58 bodova dok je Hofenhajm mesto ispod sa 57.

U meču između lidera tabele i lidera začelja Bajern je opravdao ulogu favorita i slavio 1:0, golom Huana Bernata u 15. minutu.

Darmštat je do boda mogao da dođe u finišu meča ali penal nije iskoristio Halmit Altintop. Ovom pobedom Bavarci su se dodatno približili novoj tituli pošto četiri kola pre kraja imaju 76 bodova, 13 više i utakmicu više od drugoplasiranog Lajpciga.

Ekipa Darmštata je zakucana za dno sa 24 boda i potrebno joj je čudo da bi ostala u Bundesligi.

Značajnu pobedu u borbi za opstanak upisala je ekipa Volfsbugra na gostovanju Ajntrahtu u Frankfurtu.

Posle izjednačenog prvog poluvremena (0:0), Vukove su do velika tri boda vodili Danijel Didavi golom u 48. i napadač Mario Gomez u 63. minutu.

Volfsburg sada ima 36 bodova, tri više od mesta koje vodi u plej-aut na kojem se nalazi Hamburg. Sa druge strane, ekipa Nika Kovača posle sjajnih rezultata većeg dela sezone pada na tabeli i sada je 11. sa 41 bodom.

Mečevi Ingolštat-Leverkuzen i Mehengladbah-Augzburg završeni su identičnim rezultatom 1:1.

Poslednjeplasirani Ingolštat je došao do vođstva u 73. minutu golom Sonija Kitela, međutim, bod Leverkuzenu doneo je mladi Kai Hravec pet minuta kasnije.

Ingolštat sada ima 30 bodova, tri manje od bezbedne zone dok je Leverkuzen na 13. sa 36.

Zbog remija Mehengladbaha i Augzburga više mogu da žale gosti iz Bavarske koji su bez značajnih bodova u borbi za opstanak ostali u 94. minutu kada je Koltovima remi doneo Andre Han. Augzburg je prethodno došao u vođstvo golom Alfrida Finbogasona posle asistencije Halila Altintopa.

Ovim remijem Mehengladbah je propustio da dođe do mesta koje vodi u evropu i sada je 9. sa 43 boda, dok je ekipa Augzburga ima tri boda više od zone ispadanja i nalazi se na 13. mestu sa 36.

Pogledajte rezultate i tabelu Bundeslige.