Remi Bikova i Menša, Keita "preslikao" Manea

Bundesliga 16. sep. 201720:11 > 20:34
Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri RB Lajpciga i Borusije iz Menhengladbaha igrali su nerešeno 2:2 u četvrtom kolu Bundeslige. Utakmicu je nepromišljenim startom obeležio sadašnji fudbaler Bikova Nabi Keita, koji je budući igrač Liverpula.

Lajpcig je poveo u 17. minutu kada je Timo Verner lepo zahvatio loptu sa desetak metara, pošto mu je pre toga asistirao Bernardo.

Na izjednačenje se čekalo osam minuta, kada je Torgan Azar bio siguran realizator jedanaesterca. Ovoga puta krivac za kazneni udarac je bio Bernardo, koji je faulirao u svom šesnaestercu vezistu Lajpciga Jonasa Hofmana.

U 31. minutu je gol za Bikove postigao Žan Kevin Agustin, nakon što mu je sjajno asistirao Nabi Keita, a francuski ofanzivac odlično šutirao po zemlji sa 16 metara.

Najlepši moment na meču je viđen u 62. minutu kada je napadač Menhengladbaha Lars Štindl fenomenalnim udarcem plasirao loptu u gornji levi ugao gola Petera Gulašija.

Do kraja utakmice rezultat se nije menjao (2:2), a Nabi Keita je uradio nešto slično kao fudbaler Liverpula Sadio Mane protiv Mančester Sitija prošle nedelje. Tada je Mane krenuo kopačkom na bradu golmana Edersona, dok je Keita to uradio vezisti Menša Kristofu Krameru.

Zanimljivo je da će Keita postati član Liverpula sledeće sezone.