Goleada, isključenja, VAR, sudija – ludilo u Dortmundu

Bundesliga 14. okt 201720:13 > 20:32
Lars Baron, Getty Images Sport

Fudbaleri Lajpciga savladali su u 8. kolu Bundeslige Dortmund na gostovanju sa 3:2, a utakmicu na "Signal Iduna parku" su obeležila i dva isključenja, kao i dva jedanaesterca o kojima će se sigurno pričati.

Napadač Dortmunda Pjer-Emerik Obamejang je već u 4. minutu doneo prednost Milionerima pošto je „oteo“ loptu Štefanu Ilzankeru, da bi posle toga lako savladao Petera Gulašija.

Lajpcig je izjednačio u 10. minutu kada je Halštenberg pronašao Marsela Sabicera, koji je glavom matirao istrčalog Romana Birkija. Švajcarski golman i defanziva Dortmunda ponovo nisu najbolje reagovali u 25. minutu kada je Jusuf Poulsen iskoristio dodavanje Brume za 1:2.

Sokratis Papastatopulos je dobio direktan crveni karton u 47. minutu, a posle asistencije VAR sistema sudija Deniz Ajtekin je potvrdio odluku i pokazao na belu tačku. Žan-Kevin Agustin je bio siguran izvođač sa bele tačke za 1:3, a do kraja meča je viđen još jedan gol takođe sa jedanaesterca. Pre toga je Ilzanker dobio drugi žuti karton, pa je ostalo deset na deset na terenu.

Sporna situacija se desila u 64. minutu kada je u šesnasetercu Lajpciga oboren Obamejang, a iako je izgledalo da nema govora o penalu arbitar Ajtekin je rešio da ponovo „pozove“ VAR sistem. Tehnologija je presudila da je penal ispravan, a Obamejang je iskoristio šansu za 10. gol u sezoni Bundeslige.

Dortmund je izgubio prvi put u sezoni ali je i dalje prvi na tabeli sa 19 bodova, dva više od Bajerna. Lajpcig je treći sa 16 bodova.