Goleada u Leverkuzenu, Verder i dalje bez trijumfa

Bundesliga 15. okt. 201717:24 > 19:51
Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena i Volfsburga odigrali su nerešeno u osmom kolu nemačke Bundeslige 2:2 (1:1).

Bajer je agresivnije otvorio meč, više napadao i bio konkretniji u završnici. Domaći tim poveo je u 29. minutu golom Larsa Bendera. Bender je posle izvedenog kornera i asistencije Retsosa snažnim udarcem poslao loptu u gol.

Izjednačenje gostima doneo je Divok Oriđi pred odlazak na pauzu, u 44. minutu.

Za novo vođstvo Bajera precizan je bio Alario u 61. minut, a konačnih 2:2 postavio je Jakub Blažčikovski posle sjajnog solo prodora sa desne strane u 69. minutu.

„Farmaceuti“ su sada na 12. mestu na tabeli Bundeslige i ima devet bodova, dok je Volfsburg na 14. poziciji sa bodom manje.

Fudbaleri Borusije Mehengladbah savladali su Verder iz Bremena 2:0 (2:0).

Gosti su sigurno ušli u meč i od početka bili koncentrisaniji u napadu. Vodeći gol za gost postigao je Lars Stindl u 27. minutu, a konačnih 2:0 postavio je Vestergard u 34. minutu.

Borusija Mehengladbah je na petoj poziciji na tabeli sa 14 bodova, dok je Verder na 17, mestu sa samo četiri boda posle osam kola.

Pogledajte rezultate i tabelu Bundeslige.