Hajnkes žali za 3:0, Šteger zadovoljan golom

Bundesliga 21. dec 201720:24 > 20:25
Getty Images/Alexander Hassenstein

Pošto su fudbaleri Bajerna savladali Borusiju Dortmund sa 2:1 u derbiju osmine finala Kupa Nemačke treneri Jup Hajnkes i Peter Šteger istakli su da su zadovoljni igrom svojih ekipa - jedan prilično, drugi malo manje.

Ekipa aktuelnog nemačkog šampiona sjajno je otvorila derbi, pa je posle 40 minuta vodila sa 2:0 i delovalo je da će ubedljivo slaviti, ali je na kraju strepela za prolaz.

Kada se analizira utakmica i 94 odigrana minuta, dolazi se do zaključka da smo zasluženi pobednici. Da je Tomas Miler postigao gol za 3:0, bili bismo mirniji i opušteniji. U završnoj fazi utakmice smo igrali pod pritiskom i sigurno je da smo imali malo sreće„, istakao je trener Bavaraca Jup Hajnkes.

Trener suparničkog tabora zadovoljan je golom Jarmolenka kome je u 77. minutu asistirao Kagava, ali ističe da igra njegovog tima nije bila dovoljno dobra.

Zadovoljan sam jer smo imali reakciju. Ali, to kako smo igrali u prvom poluvremenu ne sme da se dešava. U pauzi smo se preorjentisali i napavili pomak, ali kada se sve sabere i oduzme, bilo je premalo„, istakao je trener „Milionera“ Peter Šteger.

Žreb za četvrtfinale je na progremu 7. januara, a mečevi se igraju 6. i 7. februara.