Bejli petom sa 11 metara, Jović dokrajčio Vukove

Bundesliga 20. jan 201816:50 > 17:00
Getty Images/Matthias Hangst

U terminu od 15,30 u Bundesligi u subotu se igralo na pet terena, a svojim potezom na meču protiv Hofenhajma se istakao ofanzivac Bajer Leverkuzena Leon Bejli.

Hofenhajm je na svom terenu izgubio od Bajer Leverkuzena sa 4:1, a utakmicu je obeležio prvi pogodak gostujućeg tima.

Bejli je doveo Farmaceute u vođstvo u 43. minutu kada je prihvatio loptu na mestu odakle se obično šutira jedanaesterac, i sa „bele tačke“ petom matirao golmana Hofenhajma Olivera Baumana.

Nastavio je Bajer golovima Baumgartlingera u 52, Alarija u 70, dok je na drugoj strani čast domaćina spasaio Salai u 86. minutu. Konačan rezultat postavio je Lukas Alario novim golom u 90+3. minutu.

Borusija iz Menhengladbaha je savladala na svom terenu Augsburg sa 2:0, a strelci su bili Matijas Ginter u 10. minutu glavom, kao i Torgan Azar u 90. minutu posle kontre i udarca po zemlji.

Ajntraht je pobedio u Volfsburgu sa 3:1, a konačan rezultat je postavio mladi srpski internacionalac Luka Jović u 85. minutu. Haler u 18. i Čendler u 22. minutu su timu iz Frankfurta doneli značajnu prednost, dok su Vukovi uspeli da smanje preko Arnolda u 66. minutu. Samo minut kasnije Volfsburg je ostao sa desetoricom na terenu jer je drugi žuti karton dobio Nani Lendri Dimata.

RB Lajpcig je posle pobede nad Šalkeom ponovo poražen, ovoga puta u gostima u Frajburgu sa 2:1 posle preokreta. Timo Verner je doveo Bikove u vođstvo u 66. minutu, dok su tri boda domaćinu doneli Janik Haberer u 72. i Robin Koh u 76. minutu.

Majnc je nadigrao Štutgart sa 3:2, a strelci su bili Muto u 45+2. i 54, Holtman u 64. za domaćina, a Badštuber u 19. i Ginček u 90+1. minutu za Švabe.