Jojić i Kostić strelci u Bundesligi, Bajern čuva +16

Bundesliga 27. jan 201817:14 > 17:31
Getty images, Maja Hitij

Bavarci su u 20. kolu nemačke Bundes lige slavili na Alijanc areni protiv Hofenhajma 5:2 iako su gubili 0:2. Kolo su obeležila i dva srpska fudbalera koji su dali golove u remijima svojih timova, Kelna i Hamburga.

Navijači Bavaraca nisu imali najprijatnijih prvih 15 minuta utakmice na Alijanc areni jer je Hofenhajm poveo 2:0. Prvi gol je dao Mark Ut u trećem minutu posle promašenog penala Serža Gnabrija, da bi upravo Gnabri u 12. minutu sa dvadesetak metara matirao nepomičnog golmana Svena Urliha.

Ipak ispostavilo se da je previše vremena ostalo Bajernu da preokrene. Već je do poluvremena bilo nerešeno jer su golove dali Robert Levandovski šutem sa distance i Žerom Boateng nakon kornera.

U drugih 45 minuta Bavarci dominiraju pa su još tri puta zatresli mrežu „hofea“. U strelce su se upisali Kingsli Koman, Arturo Vidal i Sandro Vagner.

20. kolo je obeležio Miloš Jojić prelepim golom iz slobodnog udarca sa oko 25 metara na meču protiv Augzburga. Gol koji je pao u 40. minutu bio je prvi za bivšeg igrača Partizana ove sezone. Augzburg je u 77. minutu izjednačio preko Kajubia.

U ovom kolu se upisao u strelce i Filip Kostić. On je dao izjednačujući gol u 29. minutu u Lajpcigu za konačnih 1:1. Kostiću je fantatičnu asistenciju Gideon Jung, da bi srpski reprezentativac obišao golmana Lajpciga i postavio konačan rezutlat.

Dortmund je na domaćem terenu uspeo da izvuče bod protiv Frajburga. Posle vođstva „milionera“ Frajburg je poveo 2:1 da bi Džeremi Toljan u trećem minutu nadoknade iščupao bod za Borusiju.

Šalke je slavio na gostovanju u Štutgartu, a momci iz Gezenkirhena su posao završili do 20. minuta kada su dali dva gola preko Nalda i Amine Harit.

U poslednjem meču koji je odigran u subotu između fudbalera Bremena i Herte nije bilo golova.