Šalke penalom i autogolom do drugog kola Kupa

Bundesliga 17. avg 201822:49 > 22:52
Christian Kaspar-Bartke/Getty Images

Fudbaleri Šalkea savladali su Švajnfurt rezultatom 2:0 na startu takmičenja u Kupu Nemačke, koji ćete ove sezone pratiti na kanalima Sport Kluba.

Iako je tim iz Gelzenkirhena rezultatski rutinski stigao do drugog kola Kupa, način na koji je to učinio ukazuje da nije imao lak posao protiv člana četvrtog ranga nemačkog fudbala.

Šalke je prolazak dalje obezbedio golom Nabila Bentaleba iz penala u 24. minutu i autogolom Adama Džabirija u 75.

Srpski fudbaler Matija Nastasić odigrao je svih 90 minuta za pobednički tim, dok je bosanskohercegovački igrač Nikola Jelišić ostao na klupi Švajnfurta.

U petak su odigrane još dve utakmice prvog kola. Darmštat je sa 1:0 na gostovanju slavio protiv Magdeburga golom Tobijasa Kempea sa bele tačke u petom minutu, dok je duel između Vehena iz Visbadena i Zankt Paulija u toku.