Bundesliga: Grujić debitovao, Nastasiću direktan crveni

Bundesliga 25. avg 201817:36 > 17:42
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Nastavlja se prvo kolo nemačke Bundeslige, a do pobeda došle su ekipe Augzburga, Ajntrahta iz Frankfurta i berlinske Herte, dok smo podelu bodova mogli da vidimo na meču između Verdera i Hanovera. Volfsburg je do pobede protiv Šalkea došao u 94. minutu.

Volfsburg je na domaćem terenu pobedio Šalke u meču u kojem su oba tima završila sa desetoricom igrača. Vukovi su došli do vođstva u 33. minutu preko Amerikanca Džona Burksa, a u 86. minutu delovalo je da je Šalke došao do remija kada je alžirski rezervista Nabil Bentaleb iz penala izjednačio na 1:1.

Ipak, u četvrtom minutu nadoknade Danijel Ginček je nakon velike gužve i odbijene lopte doneo sva tri boda svom timu.

Srpski defanzivac Matija Nastasić dobio je direktan crveni karton u 65. minutu, kada je visoko podignutom nogom startovao na Holanđanina Veghorsta, a sudija je nakon VAR pomoći dosudio srpskom štoperu isključenje, iako je prethodno želeo da mu dodeli žuti karton. U finišu meča strelac gola Džon Bruks dobio je dva žuta kartona u redovima Volfzburga, pa su oba tima završila sa desetoricom na terenu.

Augzburg je u gostima bio bolji od Dizeldorfa sa 2:1 (1:0) posle preokreta jer je Dizeldorf vodio od 39. minuta golom Ramana.

U nastavku igre golove su dali Hiterger i Han za prva tri boda Bavaraca u sezoni.

Ajntraht je na gostovanju protiv Frajburga uspešno započeo novu sezonu u Bundesligi posle katastrofe protiv Bajerna u Superkupu pobedivši sa 2:0, a golove su postigli Hale i Miler u 10. i 82. minutu.

Filip Kostić ušao je u igru u 69. minutu, a Mijat Gaćinović igrao je do 88. minuta za Ajntraht, dok je njihov saigrač Luka Jović čitav meč presedeo na klupi.

Herta je slavila 1:0 u Berlinu protiv Nirnberga, a jedini gol dao je Vedad Ibišević u 27. minutu. Nekadašnji igrač Crvene zvezde i Liverpula Marko Grujić u igru je ušao u 88. minutu.

Verder je svoj prvi bod u novom izdanju Bundeslige osvojio na domaćem terenu protiv Hanovera – bilo je 1:1. Oba gola viđena su u finišu – Vejdant je doveo goste u vođstvo u 76. minutu, a bod domaćinu doneo je Gebrse Selasije u 85. na asistenciju Rašice.

U poslednjem meču dana od 18 časova i 30 minuta u Mehengladbahu se sastaju domaćin Borusija i Bajer Leverkuzen.

U petak je odigran derbi prvog kola, kojim je otvorena nova sezona u Bundesligi, a u uzbudljivom meču koji je obilovao VAR situacijama aktuelni prvak Bajern slavio je rezultatom 3:1 protiv Hofenhajma.

Pogledajte REZULTATE i TABELU nemačke Bundeslige.