Ibišević i Duda srušili Bajern

Bundesliga 28. sep 201822:31 > 22:33
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Bajerna poraženi su u Berlinu na gostovanju Herti.

Nakon remija sa Augzburgom na svom terenu, Bajern je u meču šestog kola doživeo prvi poraz u sezoni. Slavila je Herta sa 2:0. Dva tima su sada izjednačena po broju bodova, a Bajern na prvom mestu drži bolja gol razlika.

Domaćin je meč rešio u prvom poluvremenu.

U 23. minutu Boateng je pokušao da dođe do lopte u kaznenom prostoru, ali je umesto toga pokosio rivala. Sudija je bez mnogo dileme pokazao na belu tačku, a siguran izvođač penala bio je bosanskohercegovački igrač Vedad Ibišević.

Pred sam kraj poluvremena Ondrej Duda sjajno je primio loptu i mirno, ali precizno je poslao iza leđa Manuela Nojera za, ispostavilo se, konačnih 2:0 i veliku pobedu Herte.

Imao je Bajern svoje šanse u ovom meču, ali samo četiri šuta, od ukupno 24 išla su u okvir gola, a Tomas Kraft bio je siguran na svom golu.

Alp su novinari u prethodnom kolu Niku Kovaču zamerili da je mnogo mešao sastav i ostavio na klupi Roberta Levandovskog, ovoga puta moraće da potraže neki drugi „izgvor“ za poraz. Rotacija jeste bilo u ekipi, ali Kovač je Herti na megdan praktično izveo najbolji sastav.