BL: Borusija sigurna, Frajburgu bod u Minhenu

Bundesliga 3. nov 201817:37 > 17:41
Ronny Hartmann/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su Vofsburg na gostovanju rezultatom 1:0 u desetom kolu Bundeslige i tako nastavili niz bez poraza od početka sezone.

Gosti su do trijumfa u gradu Folskvagena došli golom Marka Rojsa u 27. minutu, na asistenciju Toma Dilejnija. Za Rojsa je to bio šesti gol ove sezone u domaćem prvenstvu.

Borusija na čelu tabele sada ima 24 boda, četiri više od Bajerna, koji je iznenađujuće igrao 1:1 na „Alijanc areni“ sa Frajburgom.Volfsbur je pao na 11. poziciju, pošto je ostao na 12 bodova.

Izabranici Nika Kovača su ponovo kiksnuli, a bez sva tri boda ostali su u samom finišu utakmice, kada je Lukas Heler zatresao mrežu Manuela Nojera. Heler je gol postigao u 89. minutu, devet minuta pošto je Serž Gnabri dao nadu šampionu Nemačke da bi mogao da ostvari sedmi trijumf ove sezone.

Umesto toga, Bajern je po drugi put remizirao, dok je Frajburg zahvaljujući takvom ishodu napredovao do desete pozicije i sada ima 13 bodova.

Alexander Hassenstein/Bongarts, Getty Images

U derbiju začelja, Šalke je slavio protiv Hanovera 3:1 i upisao prvi trijumf u domaćem prvenstvu posle četiri nedelje. Svi golovi na toj utakmici viđeni su u drugom poluvremenu, strelci za domaćina bili su Nabil Bentaleb iz penala, Bril Embolo i Mark Ut, dok je mrežu tima iz Gelzenkirhena zaresao Hendrik Vajdant.

Srpski fudbaler Matija Nastasić odigrao je svih 90 minuta za pobednički tim i zaradio je žuti karton u 35. minutu. Na drugoj strani celu utakmicu na terenu je proveo Jan Elez.

U preostalim utakmicama, Hofenhajm je pobedio Bajer na gostovanju 4:1, dok su Augsburg i Nirnberg igrali 2:2.

Tim iz Leverkuzena se držao u prvih pola sata igre, kada je Karim Belarabi postigao gol za izjednačenje posle pogotka Rajsa Nelsona desetak minuta ranije na drugoj strani. Međutim, potom su usledila dva gola Žoelintona i Vinćenca Grifa sa bele tačke.

Pred preko 30.000 navijača u Augsburgu, domaći tim je dva puta vodio, ali su se gosti vraćali. Strelci za Augsburg bili su Alfred Finbogason i Jonatan Šmid, dok su golove na drugoj strani postigli Aleksander Fuhs i Lukas Mil.