Azar sjajan u pobedi Menhengladbaha

Bundesliga 4. nov 201817:30 > 17:33
Maja Hitij, Bongarts

U pretposlednjem meču desetog kola Bundeslige, Borusija Menhengladbah upisala je desetu pobedu u sezoni.

Borusija Menhemgladbah slavila je sa 3:0 protiv Fortune iz Dizeldorfa, a sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu. Ako u timu Čelsija nema Edena Azara, u dresu Gladbaha briljira njegov brat Torgan Azar koji je postigao dva gola.

Azar je prvi gol postigao u 48. minutu sa bele tačke i doneo Borusiji prednost koju je u 67. minutu udvostručio Jonas Hofman.

Kako je i započeo, seriju golova na ovom meču je i završio Azar koji je u 82. minutu iz prve reagovao na loptu koju mu je poslao Alasan Plea. Lopta je na putu ka golu pogodila nekoga od defanzivaca gostiju i golman Rensing nije mogao ništa.

Menhengladbah na drugom mestu na tabeli ima 20 bodova iz šest pobeda i po dva remija i poraza. Isti broj bodova ima i trećeplasirani Bajern, a prva Borusija iz Dortmunda ima četiri boda više i neporažena je u dosadašnjem toku sezone.

U drugom meču dana Majnc je savladao Verder sa 2:1. Žan Filip Mateta u 25. i Žan Filip Gbamin u 51. minutu bili su strelci za domaće, dok je u 78. minutu peruanski veteran Klaudio Pizaro samo smanjio rezultat.

Verder je šesti na tabeli sa 17 bodova, dok je Majnc na 12. poziciji sa isto toliko bodova.