Pobednička uvertira Menša za derbi šampionata

Bundesliga 18. dec 201821:10 > 21:16
Maja Hitij, Bongarts

U prvom meču 16. kola Bundeslige Borusija iz Menhengladbaha savladala je na svom terenu Nirnberg 2:0 i tako nastavila poteru za liderom imenjakom iz Dortmunda.

Gosti su se dobro držali u prvih 45 minuta, nisu primili gol, a domaćinima nije pomogao ni penal u 45. minutu, pošto je Togan Azar nonšalantno izveo udarac sa bele tačke i polao loptu preko prečke. Ipak, mlađi brat asa Čelsija ispravio se u drugom minutu druge poluvremena i na sjajan način krunisao odličnu kontru za konačno vođstvo Menša. Konačan rezultat u 86. minutu postavio je Alasan Pli i na taj način osigurao očekivana tri boda.

Sa ovom pobedom Borusija ostaje na drugom mestu sa 33 boda, šest manje od imenjaka iz Dortmunda, uz utakmicu više i već u petak ove dve ekipe igraće na terenu lidera. Nirnberg je 17. sa svega 11 bodova.