Šokantan poraz Dortmunda u Dizeldorfu

Bundesliga 18. dec 201822:21 > 22:24
Getty Images/Maja Hitij

Borusija iz Dortmunda doživela je prvi poraz u sezoni u Bundesligi. U utorak je počelo 16. kolo Bundeslige koje će svakako obeležiti poraz lidera na tabeli koji je savladan na gostovanju u Dizeldorfu.

Fudbaleri Fortune dočekali su Dortmund kao tim koji je ispod linije ispadanja i kao veliki autsajder, a uspeli su da dođu do pobede rezultatom 2:1.

Počelo je poništenim golom Marka Rojsa koji je u 17. minutu bio u ofsajdu, za šta je u 22. minutu stigla kazna u vidu gola Dodija Lukebakija koji je sjajno pogodio za vođstvo domaćina.

Nastavilo se promašajem Marija Gecea u 33. Na drugoj strani je u prvih 38. minuta dve izuzetne prilike za Fortunu promašio Takaši Usami.

U 56. minutu još jedanšok za goste i velika radost za navijače Fortune. Sjajnim šutem iz daljine Jan Zimer donosi svom timu prednost od 2:0.

Pokušavala je Borusija, ali nije bilo puta kojim je lopta mogla u mrežu sve do 81. minuta kada je Lukas Pišček pronašao Paka Alkasera a ovaj pogodio za 2:1.

Dortmund sada ima šest bodova više od Menhengladbaha, a devet vipe od Bajerna koji ima meč manje i priliku da se primakne vodećem dvojcu.

Nerešeno je bilo u duelu Herte i Augzburga (2:2), a Volfsburg je sa 2:0 savladao Štutgart.