Daje gol na 88 minuta: Nije Luka slučajno tu gde jeste

Bundesliga 20. dec 20188:55 > 9:02
Getty Images/Juergen Schwarz

Srpski napadač Luka Jović postigao je dva gola u remiju svog Ajntrahta sa Majncom (2:2) i sada je prvi strelac Bundeslige – napadač Borusije Dortmund Pako Alkaser i on postigli su po 12 golova.

Ukupno je Jović ove sezone nastupio na 22 utakmice u svim takmičenjima, upisao je 17 golova i četiri asistencije i na taj način je bio upleten u gol na svakih 61 minut.

Povezano

U Bundesligi postiže pogodak na svakih 88 minuta, što je najbolji učinak u istoriji računajući fudbalere sa barem 20 utakmica.

“Nije slučajnost što se Luka Jović nalazi tu gde se nalazi na listi strelaca, on je briljantan napadač. Prvi gol bio je izuzetan, a drugi je bio vrlo dobar udarac glavom. Već sam to rekao nekoliko puta, on je igrač sa brojnim vrlinama, zaista dobar napadač“, istakao je Adi Hiter, trener Ajntrahta.

Tim iz Frankfurta peti je na tabeli Bundeslige sa 27 bodova, a Jović igra na pozajmici iz Benfike, sa kojom ima ugovor do 2021. godine.

Kao zainteresovani za njegovo dovođenje spominju se velikani poput Bajerna i Barselone, pa ćemo videti hoće li srpski napadač već u januaru promeniti sredinu.

Jović će uskoro napuniti 21 godinu, dete je Crvene zvezde, a za seniorsku reprezentaciju Srbije upisao je tri nastupa i bio je član tima na letošnjem Svetskom prvenstvu.