Dortmund pregazio Hanover, i Gece i Rojs posle 6 godina

Bundesliga 26. jan 201917:06 > 17:32
Getty Images/Cristof Koepsel

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda nastavili su sa pobedama u Bundesligi, pošto su u 19. kolu lako trijumfovali protiv poslednjeplasiranog Hanovera sa 5:1.

Seriju golova Milionera otvorio je Ašraf Hakimi u 24. minutu, koji je snažno šutirao iskosa sa leve stane sa oko 16 metara, posle asistencije Rafaela Gerera.

Hakimi je bio asistent kod drugog gola Dortmunda u 60. minutu, kada je oteo loptu defanzivcu Hanovera i dodao do Marka Rojsa, koji je bez problema sproveo u nebranjenu mrežu, pošto je golman Mihael Eser istrčao.

Samo dva minuta kasnije u strelce se upisao i Mario Gece, pošto mu je šansu „pripremio“ Džejdon Sančo.

Tako su prvi put za Dortmund posle 19. januara 2013. godine na jednoj utakmici zajedno strelci bili i Marko Rojs i Mario Gece.

Marko Rojs je u 67. minutu dodao loptu ka Rafaelu Gereru, koji je povisio na 4:0, dok je u 87. minutu smanjio golom za Hanover Marvin Bakalorc.

Konačnih 5:1 postavio je u 90+1. minutu Aksel Vitsel.

Borusija je prva na tabeli sa 48 bodova, dok po 39 imaju Menhengladbah i Bajern, koji ima i meč manje.

Menhengladbah je pobedio na svom terenu Augzburg sa 2:0, a strelci su bili Oskar Vent u 78. i Patrik Herman 90+3. minutu.

Leverkuzen je slavio u Volfsburgu sa 3:0, uz golove koje su postigli Kaj Haverc u 45. sa penala, Kevin Foland u 62. i Julijan Brant u 88. minutu.

Majnc je nadigrao Nirnberg sa 2:1 (Brosinski 12. penal, Kuaison 73 – Margrejter 43), dok je Frajburg na svom terenu izgubio od Hofenhajma sa 2:4 (Holer 42, Niderlehner 77 – Žoelington 19, Kramarić 59. penal, 72, Demirbaj 85).

Pogledajte TABELU i REZULTATE Bundeslige.