BL: Koman izvukao Bajern u Augsburgu

Bundesliga 15. feb 201922:35 > 22:36
Alexander Hassenstein/Getty Images

Fudbaleri Bajerna savladali su Augsburg na gostovanju rezultatom 3:2 posle preokreta u prvoj utakmici 22. kola Bundeslige.

Domaći tim je pred oko 30.000 navijača vodio u dva navrata, ali je minhenski klub uspeo da se vrati oba puta golovima Kingslija Komana, a na kraju dođe i do sva tri boda.

Augsburg je poveo već u prvom minutu utakmice autogolom Leona Gorecke, koji je slučajno loptu poslao u svoju mrežu. Bajern je mogao da odgovori vrlo brzo, ali je Serž Gnabri šutirao tik pored gola. Odgovor je, ipak, stigao u 17. minutu, kada je Koman odlično reagovao, šutirao po sredini gola, a Gregor Kobel na golu Augsburga bio potpuno nemoćan.

Samo šest minuta kasnije, domaćin je ponovo stigao do vođstva golom Dong-Von Đija, koji je sa ivice kaznenog prostora savladao Manuela Nojera. Šampion Nemačke nije uspevao ozbiljnije da ugrozi rivala u narednim minutima, ali je Koman ponovo stupio na scenu u finišu prvog poluvremena, kada je nadmudrio odbranu Augsburga i izjednačio na 2:2.

Potpuni preokret gostiju režirao je David Alaba, kojeg je proigrao Koman, a on posle odlične akcije pogodio za 3:2. Ispostavilo se da je tako postavio konačan rezultat, iako je minhenski klub do kraja utakmice imao šansu da dodatno potvrdi trijumf preko Roberta Levandovskog.

Bajern na drugom mestu tabele sada ima 48 bodova, dva manje od vodeće Borusije iz Dortmunda, koja tek u ponedeljak gostuje Nirnbergu. Augsburg je na 15. mestu sa 18 bodova.