BL: Pisaro utišao Berlin u nadoknadi

Bundesliga 16. feb. 201920:39 > 20:41
Stuart Franklin/Getty Images

Fudbaleri Herte i Verdera igrali su nerešeno 1:1 u poslednjoj utakmici subotnjeg programa u okviru 22. kola Bundeslige, a gosti su do boda došli u nadoknadi vremena.

Berlinski tim je vodio od 25. minuta, kada je Dejvi Zelke bio strelac pred oko 50.000 navijača na Olimpijskom stadionu. Do samog finiša utakmice se činilo da će Herta osvojiti sva tri boda, ali je Klaudio Pisaro šokirao domaćina pogotkom u šestom minutu nadoknade.

Povezano

Za Peruanca je to bio treći gol ove sezone, prvi koji je postigao od početka novembra i duela sa Majncom. Pisaro je sjajno izveo slobodan udarac, koji je dosuđen posle faula Fabijana Lustenbergera, a loptu je poslao nisko, tik uz levu stativu, što je iznenadilo golmana Herte Runea Jarstajna. Na taj način, postao je najstariji strelac u istoriji Bundeslige sa 40 godina i 136 dana.

Srpski fudbaler Marko Grujić odigrao je svih 90 minuta za Hertu, dok je na drugoj strani Miloš Veljković ostao na klupi.

Posle takvog raspleta, Herta na devetom mestu tabele ima 32 boda, 18 manje od vodeće Borusije iz Dortmunda, koja tek u ponedeljak gostuje Nirnbergu, dok je Verder na poziciji iza sa bodom manje.