Lajpcig spasao bod u finišu, gol Kramarića

Bundesliga 25. feb. 201922:36 > 22:39
Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

U poslednjem meču 23. kola nemačke Bundeslige fudbaleri RB Lajpciga i Hofenhajma remizirali su u Lajpcigu 1:1 (0:1), a domaćin je do nerešenog rezultata stigao u samom finišu regularnog dela meča.

Hofenhajm je do vođstva na Red Bul areni stigao u 22. minutu preko hrvatskog napadača Andreja Kramarića, koji je natrčao na odbijenu loptu i plasirao loptu u prazan gol.

Ipak, Lajpcig je stigao do boda u 89. minutu preko mađarskog defanzivca Vilija Orbana posle centaršuta Halštenberga.

Lajpcig se nakon osvojenog boda nalazi na četvrtom mestu, koje vodi u Ligu šampiona, a imaju bod manje od drugoplasirane Borusije Mehengladbah. Hofenhajm je osmi sa 34 boda, tri manje od šestoplasiranog Ajntrahta, koji je na mestu koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

U narednom kolu Lajpcig gostuje fenjerašu Nirnbergu, a Hofenhajm će u Frankufrtu igrati prototiv Ajntrahta.

U nedelju je u nemačkoj Bundesligi srpski tandem Jović-Kostić bio najzaslužniji za trijumf Ajntrahta.

Pogledajte REZULTATE i TABELU nemačke Bundeslige.