Kiks Gladbaha, "drma" se treće mesto

Bundesliga 15. mar 201922:38 > 22:40
Getty images, Maja Hitij

U prvom meču 26. kola nemačke Bundeslige u petak je Borusija iz Mehengladbaha na svom Borusija Parku remizirala 1:1 sa Frajburgom i ugrozila svoj plasman na tabeli – treće mesto.

Gosti su u vođstvo došli u 10. minutu preko Vičenca Grifa, koji je lepo iskoristio centaršut Paskala Štencela i lepim šutem po zemlji matirao golmana Zomera.

Ipak „Ždrepci“ su došli do izjednačenja samo šest minuta kasnije preko Francuza Alasana Plee, koji je posle lepe akcije i asistencije Torgana Azara postavio, ispašće, konačan rezultat.

Nakon nerešenog rezultata Mehengladbah je i dalje treći sa 47 poena, a Lajpcig ima samo bod manje uz odigrani meč manje. Frajburg je siguran u sredini na 11. mestu tabele.

U narednom kolu Borusija gostuje u Dizeldorfu, dok će Frajburg dočekati „zahuktali“ minhenski Bajern.

U prethodnom kolu Bajern je deklasirao Volfsburg i vratio se na čelo tabele.

Pogledajte REZULTATE i TABELU nemačke Bundeslige.