Lajpcig se probija, rekod Kramarića u dresu Hofenhajma

Bundesliga 16. mar 201917:31 > 17:31
Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

U subotu su odigrana četiri meča 26. kola Bundeslige.

Lajpcig je u gostima savladao Šalke minimalnim rezultatom. Jedini gol na utakmici postigao je Verner u 14. minutu. Iako su domaći bili podjednako agresivni, nisu uspeli da savladaju golmana rivala Gulačija

Lajpcig je iskoristio kiks Borusije Menhenglabdaha, koja je remizirala sa Frajburgom, pa se probio na treću poziciju Bundeslige.

Štutgart i Hofenhajm su podelili bodove. Vođstvo gostima doneo je Kramarić u 42. minutu. Bio je to njegov 46. gol za Hofenhajm u Bundesligi, čime je izjednačio rekord Sejada Salihovića. Bod domaćima doneo je Zuber u 66.

Volfsburg je savladao Fortunu iz Dizeldorfa sa 5:2. Bila je to bitna pobeda za ekipu trenera Labadija, koja je prethodno zabeležila poraz i remi. Fantastičnu partiju pružio je Vaut Veghorst koji je zabeležio tri gola i dve asistencije.

Augzburg je savladao Hanover sa 3:1. Iako su gosti poveli već u osmom minutu pogotkom Vejdanta, domaći su u drugom poluvremenu napravili veliki preokret. U 65. minutu izjednačio je Kordova, da bi golovima Šmida i Hana Augsburg došao do sva tri boda.

Pogledajte REZULTATE i TABELU nemačke Bundeslige.