'Bikovi' petardom ispratili Hertu, het-trik Poulsena

Bundesliga 30. mar 201920:29 > 20:31
Martin Rose/Getty Images

Fudbaleri Lajpciga ubedljivo su savladali Hertu na svom terenu rezultatom 5:0 u poslednjoj utakmici subotnjeg programa u okviru 27. kola Bundeslige.

Junak trijumfa ‚Bikova‘ bio je Jusuf Jurari Poulsen, koji je bio trostruki strelac pred preko 40.000 navijača na „Red Bul areni“.

Domaći tim je poveo oreki Emila Forsberga, a zatim je Poulsen postigao het-trik za nešto više od pola sata igre. Danac je mrežu berlinskog tima zatresao u 27, 56. i 62. minutu. Konačan rezultat postavio je Amadu Hajdara samo dva minuta posle poslednjeg Poulsenovog pogotka.

Srpski fudbaler Marko Grujić odigrao je svih 90 minuta za goste, dok je kod Lajpciga isti slučaj bio sa Slovencem Kevinom Kamplom.

Lajpcig na trećem mestu sada ima 52 boda, dok je Herta na desetoj poziciji sa 35. Za goste je to, inače, bio treći uzastopni poraz u prvenstvu.