Volfsburg preokretom do trijumfa, promašaj Kramarića

Bundesliga 28. apr 201917:29 > 17:31
Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Volfsburga nadigrali su Hofenhajm 4:1 u gostima, u meču 31. kola nemačke Bundeslige.

Volsfburg je tako prišao na samo bod Hofenhajmu, koji je na sedmoj poziciji, poslednjoj koja vodi u Ligu Evrope.

Volfsburg je sada osmi sa 49 bodova.

Domaći tim je rano poveo, a jedini gol za Hofenhajm postigao je u devetom minutu Šalai.

Priliku da duplira prednost propustio je Andrej Kramarić, koji nije bio dovoljno precizan iz penala, pošto je pogodio stativu.

U nastavku su gosti preuzeli kontrolu, a izjednačenje Volsfburgu doneo je Vilijam u 41. minutu.

Veghorst je doneo vođstvo gostima u 69. minutu, a tada se Vilijam upisao u asistente.

Pitanje pobednika rešeno je u samoj završnici meča. Prvo je Arnold za 3:1 pogodio u 85. minutu, a asistirao mu je Veghorts, a samo tri minuta kasnije uloge su se promenile – Veghorst je po drugi put na meču zatresao mrežu Hofenhajma, a Arnold se upisao u listu asistenata.

U narednom kolu Hofenhajm gostuje Borusiji Mehengladbah, dok će Volfsburg dočekati Nirnberg.