Rojs: Polufinale LŠ protiv Reala? Pakao…

Bundesliga 19. jul 201921:16 > 21:18
Getty Images/Maja Hitij

Kapiten Borusije Dortmund Mark Rojs prisetio se drame u završnici revanš meča polufinala Lige šampiona 2013. godine protiv Real Madrida, istakavši da je to bio „pakao“.

Prva utakmica dva kluba odigrana je 24. aprila na „Signal Iduna Parku“ i „Milioneri“ su trijumfovali sa 4:1.

Sedam dana kasnije igrao se revanš meč na „Santjago Bernabeu“. Madriđani su u finišu utakmice postigli dva gola, Benzema u 82. i Serhio Ramos u 88. minutu. Svakome ko poznaje Real bilo je jasno da brzo može da „padne“ još jedan pogodak, posle koga bi Borusija ispala.

To je bio pakao. Poslednjih 10 minuta bili su najdužih 10 minuta moje karijere. Na stadionu je bivalo sve glasnije, na terenu sve teže. Real je brzo postigao golove pošto smo mi propustili velike šanse, kojima smo mogli da rešimo meč“, istakao je Rojs.

Na kraju je BVB stvar rešila u svoju korist, ali je finale izgubila od najvećeg konkurenta – minhenskog Bajerna.

U toj sezoni sam očekivao veliki uspeh sa tom ekipom i to smo skoro postigli. Bili smo neverovartno dobri, imali smo brze igrače u ekipi, koji su se zaista borili“.

Dortmund je u prošloj sezoni, sa devet bodova prednosti u odnosu na Bajern, bio veoma blizu osvajanja titule domaćeg šampionata, ali su Bavarci na kraju slavili.

Uvek treba da nam bude cilj da osvojimo prvenstvo u kome ulestvujemo. Posle prošle sezone i novopridošlih pojačanja, mislim da je jedini cilj koji treba da imamo titula“, zaključio je Rojs.