Ibišević: Šteta je; Zelke: Pobeda bi bila bolja

Bundesliga 17. avg 20192:04 > 11:17
Getty Images/Christian Kaspar-Bartke

Berlinska Herta došla je do boda na gostovanju Bajernu na „Alijanc Areni“ na otvaranju sezone, a igrači ekipe iz prestonice Nemačke zadovoljni su pruženom igrom, ali i tužni zbog propuštene prilike da sezonu započnu pobedom.

Razloga da bude zadovoljan ima Dodi Lukebakio. On je u debitantskom meču za Hertu uputio šut ka golu, koji je, odbivši se od Vedada Ibiševića, završio u mreži Manuela Nojera.

Uživao sam što ponovo igram Bundesligu. Odlično se osećam u Herti i uvek ću dati sve od sebe kako bih opravdao ukazano poverenje. Cela ekipa je naporno radila, a pogodak me čini srećnim. Ni za jednog fudbalera nije lako da postigne gol u Minhenu. Zadovoljan sam načinom na koji je sezona startovala“, istakao je Lukebakio.

Bosanskohercegovački internacionalac Vedad Ibišević na terenu je proveo 63 minuta, upisavši asistenciju.

Možemo da se pomirimo sa jednim bodom. Ali, kada jednu takvu utakmicu odigrate i toliko uložite, šteta je ako ne trijumfujete. Voleo bih da smo dobili meč“, istakao je Ibišević.

Njegov kolega iz ofanzivnog reda Dejvi Zelke žali zbog penala, koji je dosuđen posle starta Marka Grujića nad Robertom Levandovskim u kaznenom prostoru.

Pobeda bi bila još bolja. Ovo je bio dobar početak sezone za nas, dali smo sve od sebe do samog kraja. Dobro smo branili, a šteta je za onaj penal. Ali, sve u svemu dobar učinak“, istakao je Zelke.

Štoper Niklas Štark ukazao je na poteškoće s‘ kraja meča i naglasio da je zadovoljan učinjenim.

Bili smo dobri u odbrani, ali da je utakmica trajala još 10-15 minuta, imali bismo problema. Zbog toga možemo da budemo zadovoljni bodom. Moramo još da radimo na sebi i da budemo brži. Naravno da je teško pod kontrolom držati Levandovskog i brze krilne igrače Bajerna, ali mislim da smo to ovog puta dobro uradili. Rado ćemo uzeti ovaj jedan bod i poletni dočekati predstojeće mečeve“, istakao je Štark.

Herta će u drugom kolu Bundeslige ugostiti Volfsburg, 25. avgusta od 18 časova.