Asistencija Kostića za pobedu Ajntrahta, poker Bikova

Bundesliga 18. avg 201917:34 > 22:10
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

U prvom meču nedeljnog programa u nemačkoj Bundesligi Ajntraht je na domaćoj Komercbank Areni u Frankfurtu rezultatom 1:0 bio bolji od Hofenhajam i tako uspešno otvorio sezonu u elitnom rangu nemačkog fudbalskog takmičenja.

Sezona 2019/2020. nije mogla početi bolje za Ajtraht – u prvom minutu sezone poveli su golom defanzivca Martina Hinteregera, koji je lepim volejom pogodio nakon odličnog centaršuta srpskog reprezentativca Filipa Kostića.

Tokom meča daleko veći posed lopte imala je ekipa gostujućeg Hofenhajma, ali je opasniji po gol bio tim Ajntrahta – čak sedam puta morao je golman Bauman da brani udarce koji su išli u okvir gola.

Kostić je odigrao čitav meč za Ajntraht, baš kao i njegov reprezentativni kolega Mijat Gaćinović. Dejan Joveljić proveo je čitav meč na klupi domaćina, a sve vreme je na terenu bio i hrvatski reprezentativac Ante Rebić, koji je u 39. minutu dobio i žuti karton.

U narednom kolu Ajntraht gostuje Lajpcigu, dok će Hofenhajm pokušati da dođe do prvih bodova na domaćem terenu protiv Verdera.

Lajpcig je ubedljivim trijumfom 4:0 nad Union Berlinom na strani započeo sezonu.

Bikovi, koje od ove sezone vodi Julijan Nagelsman, do pobede su stigli u prvih 45 minuta kad su stekli 3 gola prednosti golovima Halstenberga u 16, Sabicera u 31. i Vernera u 42.

Konačan rezultat postavio je Nkunku u 69.

Na otvaranju sezone u petak berlinska Herta je uz pomoć srpskog internacionalca Marka Grujića šokantno izborila bod u Minhenu protiv Bajerna, dok je Borusija Dortmund u subotu bila nemilosrdna protiv Augsburga.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Bundeslige.