Dost i Pasijensija za preokret i pobedu Ajntrahta

Bundesliga 1. sep 201919:56 > 19:58
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Fudbaleri Ajntrahta nakon preokreta su savladali Fortunu i došli do druge pobede u sezoni.

Ajntraht je sezonu otvorio pobedom protiv Hofenhajma, ali je nakon toga usledio poraz od Lajpciga koji ne zna za poraz u ovoj sezoni.

Drugi trijumf u šampionatu Ajntraht je zabeležio na svom terenu i to nakon preokreta u duelu sa Fortunom iz Diseldorfa. Slavila je ekipa iz Frankfurta 2:1.

Već u petom minutu je Fortuna pokazala da nije došla da se brani, ali je gol Davida Kovnackog poništen.

U 36. minutu hladan tuš za igrače i navijače Ajntrahta došao je u vidu gola Rovena Heningsa, a na izjednačenje se čekalo sve do 57. minuta.

Bas Dost je iskoristio dodavanje Pasijensije i postigao gol za 1:1, prvi u dresu novog kluba za koji je u ovom meču i debitovao.

Gonzalo Pasijensija izrastao je u heroja Ajntrahta u 86. minutu kada se iskrao čuvarima i primio loptu koju je u kazneni prostor poslao Dani da Kosta.

Filip Kostić imao je dve odlične prilike, ali se u ovom meču nije upisao u strelce. Kostić je odigrai ceo meč, dok je Dejan Joveljić bio starter, ali je umesto njega u drugom poluvremenu u igru ušao Dost. Mijat Gaćinović ušao je u 65. minutu.

Ajntraht je nakon tri kola na sedmom mestu sa šest bodova, Fortuna sa tri boda zauzima 12. poziciju.

Nakon reprezentativne pauze Ajntraht će u goste Augzburgu, a Fortuna dočekuje Volfsburg.