BL: Borusija ubedljiva, gol Grujića, Subotić pocrveneo

Bundesliga 14. sep 201917:37 > 17:40
Lars Baron/Getty Images

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda ubedljivo su slavili protiv Bajera iz Leverkuzena rezultatom 4:0 u okviru četvrtog kola Bundeslige.

Pred preko 80.000 navijača na „Signal Iduna parku“, domaći tim je predvodio Marko Rojs, koji je bio dvostruki strelac, a preostale pogotke postigli su Pako Alkaser i Rafael Gereiro.

Alkaser je doveo Borusiju u vođstvo u 28. minutu, a na drugi pogodak se čekalo do 50, kada je Rojs zatresao mrežu gostiju iz Leverkuzena. Gerero je povisio na 3:0 u 83. minutu, a sedam minuta kasnije je Rojs drugim golom postavio konačan rezultat.

Borusija posle trećeg trijumfa ima devet bodova, dok je Bajer doživeo prvi poraz, pa je ostao na sedam bodova.

U preostalim utakmicama subotnjeg popodnevnog programa viđene su po dve pobede domaćih i gostujućih ekipa.

Borusija iz Menhengladbaha je slavila na gostovanju Kelnu rezultatom 1:0, a strelac jedinog gola bio je Alasan Ple u 14. minutu.

Kao gost je do trijumfa došao i Verder, koji je bioo bolji od Uniona u Berlinu sa 2:1. Tim iz Bremena je poveo u petom minutu preko Dejvija Klasena iz penala, da bi devet minuta kasnije Sebastijan Anderson izjednačio na isti način. Gol odluke bio je delo Niklasa Filkruga u 55. minutu, pošto je prethodno promašio penal, a asistirao mu je Nuri Šahin, koji je u nadoknadi zaradio drugu javnu opomenu. Prethodno je i domaćin ostao sa igračem manje, pošto je srpski fudbaler Neven Subotić dobio dva žuta kartona u razmaku od devet minuta.

Majnc je pobedio Hertu 2:1 i berlinskom timu naneo treći poraz zaredom, a strelac jedinog gola za goste bio je Marko Grujić. Trijumf Majncu doneli su svojim golovima Robin Kuason i Džeremaja Sen Žost. Identičnim rezultatom kao Majnc slavio je i Augsburg, koji je bio bolji od Ajntrahta golovima Marka Rihtera i Florijana Niderlehnera u razmaku od osam minuta, dok je poraz gostiju iz Frankfurta ublažio Gonsalo Pasijensija.