Bajern ubedljiv, prvenac Kutinja, pobede Herte i Bajera

Bundesliga 21. sep 201917:12 > 20:24
Stuart Franklin/Getty Images

U četiri meča petog kola Bundeslige odigranim u subotu od 15 časova pobede su upisali Bajern, Bajer i Herta. Duel Frajburga i Augzburga završen je bez pobednika.

Bajern je nakon pobede protiv Crvene zvezde kojom je otvorio takmičenje u Ligi šampiona ubedljiv bio i u meču petog kola Bundeslige i na svom terenu je rezultatom 4:0 savladao Keln.

Nakon prvih 45 minuta Bajern je imao samo gol prednsoti i to zahvaljujući pogotku Roberta Levandovskig u trećem minutu meča.

Samo dva minuta igre u drugom poluvremenu bila su potrebna Levandovskom za novi gol. Za oba gola Levandovskom je asistirao Kimih.

Za 3:0 pogodio je Felipe Kutinjo preciznim šutem sa bele tačke u 62. minutu. Kutinju je ovo prvi gol u dresu minhenskog tima.

Keln je, uz sve muke koje je u ovom meču imao, od 59. minuta igrao sa desetoricom igrača jer je direktan crveni karton dobio Ezibi.

Kutinjo je pored ovog gola upisao i asistenciju kada je u 72. minutu proigrao Ivana Perišića za 4:0.

Herta je do nove pobede došla na svom terenu gde je ugostila i savladala Paderborn 2:1.ž

Tim iz Berlina poveo je preko Dilrosuna u 10. minutu, a Volf je u 52. iskoristio dodavanje strelca prvog gola kako bi pogodio za 2:0.

Paderborn se nije predavao, pa je samo dva minuta kasnije uspeo da preko Zjolonkog dođe do gola i smanji zaostatak.

Treba dodati i da su Hertoi dva gola poništena zbog ofsajda.

Bajer Leverkuzen je bio siguran protiv Union Berlina i slavio 2:0.

Uz dva brza gola, postignuta u razmaku od samo pet minuta, Bajer je već u prvom poluvremenu rešio ovaj duel. Golove su postigli Voland i Alario. Gosti su od 66. minuta igrali sa igračem manje jer je direktan crveni karton dobio Polter.

Frajburg i Augzburg odigrali su nerešeno 1:1. Domaći su poveli preko Holera u 23. minutu, a u 39. je za goste precizan bio Niderlehner.

U poslednjem meču dana Lajpcig je rezultatom 3:0 slavio protiv Verdera.

Samo 13 minuta trebalo je Orbanu da donese prednost Lajpcigu, a za 2:0 u 35. minutu je pogodio Sablicer.

Gosti su zbog drugog žutog kartona koji je dobio Lajmer od 64. minuta igrali sa desetoricom, ali su u 83. minutu uspeli da dođu do još jednog gola. Strelac je bio Saraći.

Tabelu Bundeslige možete pogledati ovde.