Keln konačno upisao tri boda

Bundesliga 20. okt 201917:21 > 17:25
Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Kelna prekinuli su niz od četiri utakmice bez pobede i u 8. kolu Bundelige savladali su Paderborn rezultatom 3:0.

Domaći su poveli već u 8. minutu, kada je Simon Terode bio na pravom mestu posle kornera i gužve u gostujućem šesnaestercu.

Iskusni nemački napadač je srećno došao do lopte i rutinski sa sedam metara savladao Leopolda Cingerlea. Sudija se konsultovao sa VAR tehnologijom, ali nije bilo dileme da je 31-godišnji Terode bio u dozvoljenoj poziciji.

Prednost domaćeg tima duplirao je Luis Šaub u 59. minutu. Austrijanac je iskoristio odličan centaršut Kingslija Šindlera i glavom loptu poslao u mrežu Paderborna.

Konačan rezultat postavio je Belgijanac Sebastijan Bornau koji je u 85. minutu bio najviši posle kornera i glavom zakucao loptu u mrežu.

Keln je prekinuo niz od tri poraza i tek drugim trijumfom u šampionatu na deobi 13. pozicije izjednačio se sa Fortunom i Union Berlinom. Paderborn je zakucan za dno sa samo jednim osvojenim bodom.