Bajern lider, gol Kramarića, nula u Gelzenkirhenu

Bundesliga 26. okt. 201917:28 > 17:32
Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

U nedeljnim mečevima devetog kola nemačke Bundeslige pobede su ostvarili minhenski Bajern, Frajburg, Hofenhajm i Paderborn, dok je meč između Šalkea i Dortmunda završen bez pobednika.

Bajern je na Alijans areni savladao Union iz Berlina sa 2:1.

Pavard je u 13. minutu pogodio za vođstvo Bavaraca, dok je Levandovski u 53. duplirao prednost.

Konačnih 2:1 postavio je Polter u 86. minutu iz penala.

Bajern je lider na tabeli sa 18 bodova, jedan više od Frajburga.

Union je 15. i ima sedam bodova.

Drugoplasirani Frajburg je sa 2:1 savladao Lajpcig na svom terenu.

Hofler je u završnici prvog poluvremena doneo prednost svom timu, Petersen je u 90. povisio na 2:0, a jedini gol za goste postigao je Klosterman u trećem minutu sudijske nadoknade.

Lajpcig ima 15 bodova na petom mestu, Frajburg je šesti sa bodom manje.

Hofenhajm je sa 3:2 trijumfovao protiv Herte u Berlinu.

Lokadija je u 33. bio precizan za vođstvo gostiju, a na 2:0 povisio je hrvatski fudbaler Andrej Kramarić pet minuta kasnije.

Izjednačenje Herti doneli su Lukbakio u 55. i Kalu u 69. minutu.

Hubner je pogodio za veliko slavlje gostiju u 79. minutu.

Paderborn je sa 2:0 savladao Dizeldorf pred svojim navijačima, dok su Šalke i Dortmund odigrali bez golova u Dormtundu.

Pogledajte rezultate i tabelu Bundeslige.