Alario junak pobede Leverkuzena u derbiju sa Šalkeom

Bundesliga 7. dec 201920:18 > 20:22
Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

U još jednom derbiju koji su u subotu igran u Bundesligi, Bajer Leverkuzen savladao je na svom terenu Šalke sa 2:1.

Borusija iz Menhengladbah je u duelu dva konkurenta za titulu prethodno bila bolja od Bajerna istim rezultatom, a junak pobede Leverkuzena bio je Argentinac Lukas Alario.

Povezano

On je postigao oba gola za Bajern, prvi je viđen u 15. minutu, kada je bio najviši u skoku posle kornera.

Devet minuta pre kraja meča, nakon odlične akcije domaćeg tima, Alario se ponovo našao na pravom mestu i povisio na 2:0.

Samo minut kasnije, u 82. minutu, Raman je sa pet metara poslao loptu u praznu mrežu Leverkuzena i smanjo na 2:1.

Ipak, do kraja je ostalo 2:1 za domaće, koji su se tako izjednačili po broju bodova sa timom iz Gelzenkirhena.