Kostić uzalud asistirao, 18-godišnjak spasao Bajern

Bundesliga 18. dec 201922:47 > 22:50
Alexander Hassenstein, Getty Images Sport

Srpski fudbaler Filip Kostić dvaput je bio asistent, ali je njegov Ajntraht izgubio od Kelna sa 4:2 u 16. kolu Bundeslige.

Vodeći gol za domaće Hintereger u šestom minutu, prednost je duplirao Pasijensija u 30. minutu, a oba puta je Kostić bio asistent posle briljantno izvedenih kornera.

Činilo se da sve ide kako treba za Ajntraht, ali u 44. minutu Jonas Hektor postiže gol za Keln za samopouzdanje pred odlazak na odmor. Bila je to najava potpunog preokreta, u 72. minutu je pogodio Borno, u 81. Dreksler, da bi trijumf potvrdio Jakobs u 94. minutu.

Bajern je došao do devetog trijumfa u sezoni, pao je Frajburg u gostima sa 3:1. Poveo je Flikov tim golom Levandovskog u 16. minutu posle centaršuta Dejvisa, ali je Grifo u 59. minutu izjednačio izvrsnim drop-kikom.

Malo je nedostajalo da to bude novo razočaranje za Bajern, ali u nadoknadi su pala dva gola – 18-godišnji Džošua Zirkze u 92. minutu šalje loptu kroz noge golmanu posle dodavanja Gnabrija, a onda upravo Gnabri potvrđuje pobedu.

Golovima Plee, a onda i Štindla iz penala, Borusija Menhengladbah savladala je Paderborn 2:0, čime se izjednačila na vrhu sa Lajpcigom, a Bajern ima četiri boda manje.

Volfsburg i Šalke remizirali su 1:1, a Marko Grujić odigrao je svih 90 minuta u pobedi svoje Herte nad Bajerom u Leverkuzenu – odlučujući gol postigao je Rekik u 64. minutu.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Bundeslige.