I Paderborn uzeo meru Ajntrahtu

Bundesliga 22. dec 201919:51 > 19:53
Jörg Schüler, Bongarts

Fudbaleri Ajntrahta doživeli su novi poraz, ovoga puta na gostovanju poslednjeplasiranom Paderbornu.

U poslednjem meču 17. kola Paderborn je pred svojim navijačima došao do treće pobede u sezoni i savladao Ajntraht 2:1. Ekipi iz Frankfurta ovo je treći vezani poraz, a deveti u sezoni.

Paderborn je poveo nakon samo devet minuta igre preko Sabirija, a u finišu prvog poluvremena domaći su udvostručili vođstvo golom koji je u 41. minutu postigao Šonlu koji je odlično naskočio na loptu koju je iz slobodnog udarca poslao Proger.

Ajntraht je uspeo da dođe do gola u 72. minutu kada je precizan bio Dost, ali ne i više od toga.

Imali su gosti nekoliko prilika, najbolje je u dva navrata promašio Mijat Gaćinović, ali su u nekoliko navrata iz sjajnih pokušaja neprecizni bili i domaći.

U ekipi Anjtrahta Filip Kostić odigrao je ceo meč, Mijat Gaćinović zamenjen je u 76. minutu, a Dejan Joveljić ceo meč je proveo na klupi.