Šalkeu bod protiv "fenjeraša", porazi Verdera i Herte

Bundesliga 8. feb 202016:56 > 16:57
Getty Images/Christof Koepsel

U 21. kolu Bundeslige, Šalke je kiksnuo na domaćem terenu, a pred svojim navijačima poraženi su i Verder i Herta.

Ahmed Kutucu je postigao vodeći gol za Šalke, za koji je ponovo igrao Matija Nastasić, koji je dobio žuti karton.

Ipak, devet minuta pre kraja, visoki albanski vezista Klaus Gjasula je sjajno skočio nakon kornera i doneo važan bod Paderbornu, koji je i dalje poslednjeplasirani tim Bundeslige.

Herta Marka Grujića (takođe igrao od početka), poražena je od Majnca na svom terenu sa 3:1.

Frajburg je sa bele tačke stigao do trijumfa nad Hofenhajmom 1:0, pošto je Luka Valdšmit precizno izveo penal u 40. minutu.

Volfsburg i Fortuna igrali su nerešeno 1:1. Neven Subotić bio je u startnoj postavi Union Berlina, koji je slavio na gostovanju Verderu sa 2:0, dvostruki strelac bio je Marijus Bulter.

Tim iz Bremena je trenutno u zoni ispadanja.