BL: Šalke bez šanse u Kelnu

Bundesliga 29. feb 202020:32 > 20:33
Jörg Schüler/Getty Images

Fudbaleri Kelna savladali su Šalke rezultatom 3:0 u poslednjoj subotnjoj utakmici 24. kola Bundeslige.

Pred oko 50.000 navijača, domaći tim je kontrolisao dešavanja na terenu tokom većeg dela susreta, a već posle prvog poluvremena je bilo jasno da će se ekipa iz Gelzenkirhena teško vratiti u meč.

Povezano

Keln je poveo golom Sebastijana Bornaua u devetom minutu kasnije, a pola sata kasnije prednost je udvostručio Džon Kordoba. Za kolumbijskog fudbalera to je bio deseti gol ove sezone. Konačan rezultat postavljen je autogolom Aleksandera Nibela u 75. minutu.

Za Keln je to bio deveti pogodak ove sezone, posle koje na 10. mestu ima 29 bodova, 23 manje od Bajerna. Šalke je ostao na šestoj poziciji sa 36 bodova, posle drugog poraza u nizu, uz gol razliku 8:0.